2. 5. 2009

Ja a Windows 7

Rozhodol som sa, že seriál Ja vs Windows Vista nezverejním.

Prejdem k príjemnejšej téme, ktorou je Ja a Windows 7. Aktuálna RC verzia je zverencom Technetu a MSDN sprístupnená o niečo skôr, ako nám, bežným smrteľníkom.

Prvotné skúsenosti zhodnotím okom šťastného Frantu. Franta, nevedno ako, získa inštalačné DVD Windows 7 build 7100, čo je zostavenie odpovedajúce RC verzii. Franta si vybral 64bitovú verziu. Vie, že ovladače sú dostupné a navyše vlastní 4 GB RAM, ktoré chce využiť v plnej miere.

Franta si inštaláciu nevšíma, aj keď je v mierne upravenom kabáte. Logon Screen, u ktorého Franta strávi najviac 3 sekundy, má farebnejší nádych. Farby v systéme sú svetlejšie, vyváženejšie, s lepším kontrastom. Systém je prehľadnejší a jednoduchší na používanie. Franta si pochvaľuje.


Franta urobil screenshot, aby sa pochválil kamarátom. Uspel.

Windows 7 podporuje Aero témy, ktoré rýchlo zmenia vzhľad systému podľa vášho gusta.


Franta urobil ďalší screenshot, kamaráti šalejú!

Grafická karta, zvuková karta, lan a wifi? Všetko funguje už od dokončenia inštalácie. I franta je len človek. Od samého úžasu padol na zadok. Tým sa s vami na dnes lúči.

Veľký balík screenshotov z Windows 7 nájdete tu.

Na záver spomeniem dôležitú informáciu. RC verzia systému Windows 7 expiruje 1. júna 2010. Od 1. marca 2010 nebude možné na RC verzii reálne pracovať -- vypnutie systému dve hodiny po štarte.